Для викладацького складу кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету поряд із наукою та викладацькою роботою важливою залишалась діяльність, спрямована на заохочення творчих пошуків молоді, її громадської активності. У 2009 році, з ініціативи завідуючого кафедрою професора А.Круглашова та студента кафедри Віталія Шарлая було започатковано діяльність політологічного наукового товариства студентів та аспірантів, яке поставило за мету сприяння науковій діяльності молодих дослідників, їхній професійний розвиток. Вже на початку 2011 року товариство об'єднувало декілька десятків активних членів, ще до свого офіційного оформлення, що відбулося у березні цього ж року. Протягом свого існування товариство проводить безліч публічних заходів присвячених актуальним питанням політичного життя в Україні та світі, із залученням досвідчених науковців, експертів, представників ЗМІ.
Метою Політологічного наукового товариства «Аналітик» є залучення студентів до науково-дослідницької роботи в галузі політології, соціології та соціально-політичної роботи та задоволення і захист соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів учасників Товариства.
Завдання: формування особистості дослідника з широким демократичним світоглядом; організація та участь у наукових конференціях, семінарах, тренінгах, дискусійних клубах; формування умов для розкриття наукового і творчого потенціалу студентів.
У 2019 році, кандидатом політичних наук та асистентом кафедри Равлик І.О. та студентам другого та третього курсів спеціальностей «Політологія» та «Публічне управління та адміністрування» (Любов Назарко, Олександр Букатка, Павло Берегеч, Віталій Карпюк, Олекчандра Курущак, Регіна Чулініна, Валентина Фудула, Сергій Щербань) було здійснено реорганізацію Товариства. Активні члени оновленого товариства провели низку різноманітних заходів – спільні з експертами круглі столи з аналізу передвиборчих програми найбільш рейтингових кандидатів у Президенти України (березень 2019 р.), аналіз електоральних переваг та комунікативні стратегії на президентських виборах (квітень 2019 р.). До заходів долучилися компетентні експерти, а саме: П. М. Катеринчук, П.О. Нікіфоров, Н.В. Нечаєва-Юрійчук, І. О. Равлик, Н. Ю. Ротар, В.П. Фісанов, І.В. Цікул та ін.
Члени Політологічного наукового товариства активно реалізують проекти у сфері громадянської освіти – проводять серії лекцій та тренінгів у закладах освіти; у сфері інформування та підвищення політичної компетентності громадян – поширюючи низку інтерв’ю з кандидатами на виборні посади в місті та області; у сфері налагодження співпраці та комунікації органів державної влади та місцевого самоврядування заради спільного вирішення нагальних проблем регіону; у сфері саморозвитку та самореалізації студенства – організовують різноманітні освітні заходи для студентської молоді (дебати, дискусії).
У зв’язку із тим, що навчання триває всього 4 або 5, 5 років склад Товариства зазнає періодичного оновлення, на даний момент (жовтень 2024 р.). Головою Політологічного наукового товариства є Олександра Гнеда, координатором діяльності є к.політ.н. Ірина Равлик, членами товариства – Мирослав Грубов, Марія Гамезардашвілі, Мирон Гайдамак, Олександра Гнеда, Ксенія Домалега, Аліна Мажуга, Всеволод Сопронюк.
Для якісної комунікації та інформування про подальші заходи наукового політологічного товариства «Аналітик» створено сторінки у соціальних мережах: Facebook та Instagram. Студенти постійно поновлюють інформацію про діяльність наукового товариства.
За 2023-2024 рр. Політологічне наукове товариство «Аналітик» організувало:
• 16 листопада 2023 р. організували та взяли участь у І тур дебатів на Факультеті, історії, політології та міжнародних відносин «Повернення України до президентсько-парламентської форми правління: за та проти».
• 21 листопада 2023 р. організували ІІ тур дебатів на Факультеті історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича на тему: «Телемарафон «Єдині новини» як інструмент політичної комунікації в умовах воєнного стану: за та проти».
• 28 листопада 2023 р. організували та взяли участь у фіналі дебатів на Факультеті історії, політології та міжнародних відносин на тему: «Вибори в умовах воєнного часу: за та проти».
• 5 березня 2024 р. зустріч членів студентського Політологічне наукове товариство «Аналітик» з представниками органів влади та самоврядування Чернівецької області. У рамках реалізації ініційованого ними проєкту з вирішення проблеми інформування військових ветеранів про можливості отримання безплатної медичної, фізичної, психологічної реабілітації та юридичної підтримки.
• 17 жовтня 2024 р. члени Політологічного наукового товариства «Аналітик», організували та провели зустріч студентів ФІПМВ з Оксаною Сакрієр - Директоркою департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації, магістром політології та кандидатом політичних наук.