
- четвер, 12 червня 2025 р.
- Кафедра історії України
12 червня 2025 року на Факультеті історії, політології та міжнародних відносин відбувся ініційований та модерований гарантом магістерської освітньої програми «Середня освіта (історія)», доцентом кафедри історії України Ганною Скорейко круглий стіл на тему «Сучасні виклики та перспективи розвитку суспільствознавчої освіти в школі». Захід був організований факультетом спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників міста Чернівці. Метою зустрічі було знайти оптимальні способи взаємодії університету зі школами, формування запитів від вчителів і майбутніх студентів щодо вдосконалення форм і засобів навчального процесу. Особлива увага була приділена дослідницьким технологіям навчання, проектній діяльності, учнівським науковим роботам.
У заході взяли участь учителі історії та громадянської освіти Чернівців та області, здобувачі освітньої програми «Середня освіта (історія)», викладачі, які забезпечують підготовку майбутніх педагогів. У вступному слові декан факультету Василь Карпо зауважив нагальну потребу підтримувати постійний звʼязок учительської спільноти та університету. Під час обговорення порушувалися як теоретичні, так і практичні проблеми в реалізації навчальних завдань. У своєму виступі модератор дискусії Ганна Скорейко наголосила на необхідності використання дослідницьких моделей, які дають короткотерміновий результат для учнів, адже це працює як своєрідне запрошення у незвіданий світ «дорослого життя». Також вона підкреслила необхідність широко використовувати сміливі пошукові дослідження, які мають підготувати школярів до реалізації своїх професійних ідей. Конструктивні поради щодо підготовки учнівських дослідницьких робіт в своїх виступах висловили заступник декана Галина Яценюк, доцент кафедри історії України Світлана Герегова, заступник директора з науково-методичної роботи КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області» Тамара Богачик, професор кафедри всесвітньої історії Михайло Чучко. Вчителі—учасники заходу висловили свої думки про проблеми, які існують на системному рівні, а також поділилися власним досвідом їхнього вирішення та ефективними способами долання труднощів.
У круглому столі взяв участь директор Буковинської Малої академії наук Сергій Кізіма, який звернув увагу на перспективи учнівських дослідницьких проєктів як своєрідного драйвера для сучасної молоді.