
- вівторок, 1 квітня 2025 р.
- Кафедра історії України
Під час зустрічі з гарантами освітніх програм, викладачами та студентами факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича начальниця управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області Оксана Палійчук окреслила ключові вимоги до професійної діяльності сучасного вчителя історії в межах Нової української школи.
У своєму виступі Оксана Михайлівна поділилася спостереженнями, отриманими під час інституційних аудитів, що проводились у закладах загальної середньої освіти області. Особливу увагу вона приділила таким аспектам, як активність учнів на уроках, ефективність оцінювання, розвиток ключових компетентностей, реалізація виховних завдань, а також використання сучасних педагогічних технологій та форм організації навчальної діяльності.
Серед позитивних тенденцій було відзначено, що більшість учителів історії формують ключові компетентності учнів, зокрема громадянські, соціальні, культурні, інформаційно-комунікаційні. На 72% уроків вчителі використовували елементи технології критичного мислення, на 78% спонукали учнів до системного аналізу, на 89% – до висловлення власної думки в усній і письмовій формі, на 78% – до логічного обґрунтування позиції.
Водночас було вказано на певні проблеми. Зокрема, на 50% уроків учні залишалися пасивними, на 67% уроків учителі не оприлюднювали критерії оцінювання, а взаємо- та самооцінювання не практикувалося на 72% і 78% відповідно.
Оксана Палійчук запропонувала викладачам університету звернути увагу на вдосконалення змісту силабусів навчальних дисциплін, погодження підходів до викладання практико-орієнтованих курсів, активніше залучати вчителів-практиків до проведення бінарних занять та збільшити обсяг пасивної практики для студентів.
На завершення зустрічі начальниця управління подякувала викладачам факультету, які є експертами сертифікації учителів історії, за конструктивну співпрацю та внесок у підвищення якості історичної освіти.