Перейти до основного вмісту
Міжнародна науково-практична конференція

11 квітня 2025 р. у Чернівецькому національному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Протидія російським інформаційно-психологічним впливам у контексті повномасштабної російсько-української війни: механізми та можливі рішення». Її співорганізаторами виступили ЧНУ імені Юрія Федьковича і Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Конференція проводилася на базі Центру стратегічних комунікацій «Україна – ХХІ» факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Учасниками  конференції стали провідні науковці та експерти з Німеччини, Іспанії, США, а також сусідніх держав – Республіки Польщі, Словацької Республіки та Румунії.

Виступаючи з вітальним словом ректор Чернівецького національного університету Руслан Білоскурський наголосив на плідності й креативності наукової співпраці двох наших вишів, акцентувавши на необхідності поглиблення зв՚язків в умовах триваючої російсько-української війни та неоднозначних міжнародних викликів. Зі свого боку проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш запропонував укласти Меморандум про співпрацю між Чернівецьким університетом та Національним юридичним університетом, підкресливши що поглиблення співробітництва Харківської та Чернівецької областей у гуманітарній сфері, зокрема у підготовці фахівців-міжнародників, сприятиме подальшій консолідації нашого суспільства, безпосередньо посилюючи його євроінтеграційну складову.

На Пленарному засіданні з доповіддю виступив Посол з особливих доручень МЗС України Олександр Щерба, який особливо наголосив на формуванні нового стратегічного бачення засадничих цілей зовнішньої політики України на сучасному етапі та після завершення війни.

Проблемам протидії російським інформаційно-психологічним впливам у внутрішній і зовнішній політиці держав були присвячені аналітичні доповіді зарубіжних й  вітчизняних науковців та експертів – Ендрю Буша (Університет Теннессі, США), Анке Хільбреннер (Дюссельдорфський університет, ФРН), Белен Касас-Мас (Мадридський університет Комплутенсе, Іспанія), Валентина Балюка (Університет Марії Кюрі Склодовської, Республіка Польща), Юрая Марущяка, (Словацька академії наук, Словаччина), Маріна Германа (Сучавський  університет, Румунія), Любові Мельничук, Наталії Нечаєвої-Юрійчук, Павла Молочка (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), Олега Тарасова, Ігоря Поліщука (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого).

Підводячи підсумки конференції, заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ Іван Осадца і Координатор Центру стратегічних комунікацій «Україна – ХХІ» Володимир Фісанов підкреслили необхідність подальшої розробки методологічних і практичних засад ефективної протидії російській пропаганді та психологічним операціям як в Україні, так і за кордоном, наголосивши на необхідності формування адекватного критичного мислення у фахівців-міжнародників в умовах непростих інформаційних викликів ХХІ століття.  В організаційному аспекті зокрема було запропоновано опублікувати матеріали доповідей учасників міжнародної конференції у науковому журналі «Медіафорум» і провести у травні 2025 р. круглий стіл з актуальних питань міжнародних відносин і стратегічних комунікацій.

Більше фото

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності