Перейти до основного вмісту
Основна світлина

Російська навала на Україну змінила життя мільйонів людей. А розпочалося все з АР Крим, який агресору вдалося захопити й анексувати у 2014 році гібридними засобами. Події в АР Крим, опір населення республіки російському агресору стали предметом обговорення на зустрічі членів Євроклубу імені Жана Моне Unity Path (кафедра політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича) Олександра Гаїни та Ольги Гуйванюк, координаторки Євроклубу Наталії Нечаєвої-Юрійчук, волонтерки Ніяри Мамутової зі старшокласниками. Зустріч відбулася у Відділі обслуговування юнацтва ЧОУНБ імені Михайла Івасюка у четвер, 6 березня 2025 р.. Модерувала зустріч Ірина Хліповська.

Олександр Гаїна та Ольга Гуйванюк розповіли старшокласникам про передумови, хронологію подій та наслідки вторгнення росії в Крим. Вони наголосили на тому, що агресивний сусід – росія, як тоді, так і зараз прагне повністю знищити Україну. І сьогодні, коли росія активними бойовими діями руйнує наші міста й села, ми прагнемо лише одного – повернути в свій дім, в свою батьківщину мир і безпеку.
Волонтерка Ніяра Мамутова поділилася досвідом пережитого у Криму. Вона розповіла про настрої, страхи й сподівання кримськотатарського народу, його спротив окупації. Ніяра Мамутова підкреслила, що головне бажання кримських татар – знову повернутися у свій дім, в український Крим.

Координаторка Євроклубу, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук підсумувала: Крим – це Україна. Ми не можемо від нього відмовитися й зробимо все, щоб він повернувся в Україну. Вона підкреслила: саме молодь відбудовуватиме Україну, тож головне завдання для кожної молодої людини - вчитися, здобувати знання, оволодівати тими навичками, які робитимуть Україну сильною і успішною державою.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності