Перейти до основного вмісту
«Ліберальна демократія VS війна»

3 квітня 2025 р. невгамовна команда Політологічного наукового товариства «Аналітик» продовжила розвивати навички інтелектуальної полеміки із студентами Факультету історії, політології та міжнародних відносин. Вони організували чергову дискусію на актуальну сьогодення тему: «Ліберальна демократія під час війни: запобіжник диктатури чи шлях до самознищення?». Натхненні та допитливі учасники дискусії спробували дати відповідь на питання, які хвилюють кожного свідомого громадянина:
Як функціонували демократичні країни під час війни? Екскурс у минуле.
Які загрози для держави може нести ліберальна демократія у воєнний період?
Чи варто проводити вибори у воєнний період, і чи доцільно це?
Як боротися з маніпулюваннями, що базуються  на спекуляціях про обмеження деяких прав громадянина під час воєнного стану?
Як повернутися до ліберальної демократії після війни, якщо відмовитись від неї на період воєнного стану?
Як владі комунікувати з громадянами, щоб вони з розумінням ставилися до обмежень їхніх прав під час воєнного стану?
Чи сприяє воєнний стан подальшому розквіту популістичних рухів?
Як на державному рівні Україна дотримується ліберальних цінностей під час війни? Позитивні та негативні тенденції.
Учасники змістовної дискусії дійшли спільного висновку, що для ліберальної демократії війна є найбільшим викликом її існування. Тоді, як у період воєнного стану, держава повинна захиститися як і від зовнішнього ворога, так і не дати узурпувати владу будь-кому а середині країни. І дотримання тонкої грані балансу, між цінностями ліберальної демократії та національною безпекою – це мистецтво успіху.
Команда Політологічного наукового товариства «Аналітик» тримає руку на пульсі новин у трендах сучасної політичної аналітики.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності