Перейти до основного вмісту
Новий етап формування професійних компетентностей політологів

2 липня 2025 р. відбувся захист політологічно-дослідницької практики для здобувачів 3 курсу ОП 052 Політологія, яка тривала з 24 травня по 30 червня поточного року. Загальне керівництво практики здійснював доцент кафедри політології та державного управління Павло Олександрович Молочко, керівником практики була професор кафедри Юрійчук Євгенія Петрівна, гарант освітньої програми. Практика проходила на базі НДІ «Європейської інтеграції та регіональних досліджень» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича під керівництвом професора Круглашова Анатолія Миколайовича. Основною метою було отримати практичні навички для проведення соціологічних досліджень та аналізу політичних процесів у м.  Чернівці та регіоні.

Структура практики передбачала послідовне проходження трьох взаємопов’язаних етапів, кожен з яких мав свої специфічні завдання та методи роботи. На першому (підготовчому) етапі студенти працювали над тематикою та програмою дослідження, визначали його методологічні та методичні засади. Другий етап передбачав вступний інструктаж із керівниками, обговорення можливих тем для опитувальника, визначення вибірки та основних моментів для правильного розроблення власного проєкту.

Наступним кроком стала розробка дослідницької програми. Мета дослідження на тему: «Перемир’я – порятунок чи пастка для України?» – з’ясувати ставлення мешканців Чернівецької області до можливості укладення перемир’я між Україною та росією, а також до діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Третій етап передбачав опитування респондентів та аналіз і узагальнення даних і формулювання висновків із отриманих результатів.

Усі студенти успішно оволоділи компетентностями, передбаченими освітньою програмою і програмою практики, а особливо розвинули навички створення проєктів дослідження, опитувальників та системного аналізу, професійної комунікації. Під час захисту практиканти презентували свої аналітичні записки за результатами проведеного дослідження, а також відзначали позитивні результати практики, а саме: базове опанування сервісів для проведення опитувань, роботу з інструментами аналізу даних та польовий етап, коли вони опитували респондентів у різних формах і працювали з результатами.

Безумовними лідерами у виконанні завдань практики зарекомендували себе Олександр Гаїна та Всеволод Сопронюк, які отримали 100 балів за підсумками захисту практики.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності