Перейти до основного вмісту

Понад два роки війни продемонстрували усім нам, що діалог, відкрита комунікація є важливою умовою успіху. Від перших днів широкомасштабного російського вторгнення питання міжетнічної взаємодії набули особливого значення, зокрема в українсько-румунському прикордонні. Що ж змінила велика війна? І чому сьогодні зміни в українському законодавстві мають таке велике значення не лише для внутрішньополітичного життя, а насамперед в контексті європейської інтеграції нашої держави? Про це разом із ініціаторкою та модератором Лілією Шутяк вели мову професор Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ ЄІРД ЧНУ імені Юрія Федьковича, доцент Сергій Гакман, заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», Наталія Нечаєва-Юрійчук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, регіональний координатор Національної платформи стійкості та згуртованості. Учасників зустрічі тепло привітала проректор університету професор Тамара Марусик. В ній взяли участь й студенти ОП «Політологія» першого бакалаврського рівня, інші зацікавлені особи. Зокрема, в обговоренні виступила професор кафедри Євгенія Юрійчук.  

Запропонований формат запитання – відповіді відкрив можливості відкритого діалогу поміж учасниками дискусії. Під час обговорення професор А. Круглашов звернув увагу присутніх на особливості процесу європейської інтеграції та важливості характеру міжетнічної взаємодії як важливого показника демократичності держави. Він підкреслив, що Україна та Румунія пройшли складний шлях від взаємного нерозуміння та недовіри до сучасного порозуміння й конструктивного діалогу. І у новому Законі чітко прописані заборона дискримінації й асиміляції меншин, що є надзвичайно позитивним у контексті викликів сьогодення.

На важливості посилення міжетнічного та міждержавного діалогу наголосив доцент Сергій Гакман. Він, зокрема, зазначив, що лише активне обговорення існуючих проблем на всіх рівнях здатне забезпечити ефективну міждержавну взаємодію.

Доцентка Наталія Нечаєва-Юрійчук звернула увагу на больові точки у трикутнику Україна – Румунія – Молдова, що їх використовує Росія для творення й поширення деструктивних дезінформаційних наративів й навела приклади таких інформаційних провокацій.

Учасники дискусії дійшли висновку, що наше місто має вагомий потенціал для розвитку діалогу між народами Центральної Європи. Адже й історично, й географічно, й політично воно розташовано на перетині шляхів та культур України, Румунії та Молдови. Вони внесли конкретні пропозиції щодо вирішення тих питань, які потребують уваги влади та суспільства на місцевому, регіональному, національному та міждержавному рівнях.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності