
- четвер, 17 жовтня 2024 р.
- Кафедра політології та державного управління
Цьогоріч викладачі та студенти факультету взяли активну участь у роботі Літньої школи «Деколонізуючи Східну Європу», організовану Кафедрою Східноєвропейської історії Інституту історичних наук Університету ім. Г. Гейне у Дюссельдорфі. Наталія Нечаєва-Юрійчук, доцент кафедри політології та державного управління провела воркшоп на тему «Від пакту Гітлера-Сталіна до Партнерства Путін - Сі Дзінь Пін: історичне коло геополітичних викликів», а Олександр Руснак, доцент кафедри історії України прочитав лекцію «Україна на переломі: під проголошення незалежності до боротьби за незалежність». Студенти ФІПМВ, спільно з німецькими та грузинськими колегами опрацювали важливі історичні документи, обговорили різні підходи до трактування терміну «імперіалізм» та «деколонізація», розповіли про російські злочини в Україні та наголосили на важливості знищення російського імперіалізму.
Наші студенти, повернувшись у жовтні цього року після успішного завершення Літньої школи, поділились своїми враженнями про неї. Наталія Кушнір (ОПП «Державна служба», магістрантка): «Тиждень літньої школи в Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf став для мене першим незабутнім досвідом, який залишив теплі спогади про нашу потужну роботу команд та безцінні знання з перших уст від німецьких та грузинських колег, де разом ми розвінчали міфи та наративи. Воркшопи, тренінги, семінари, велика літературна база із різними думками та поглядами - це був ще той квест!». Оксана Богуцька (ОПП «Історія та археологія», магістрантка): «Ми отримали дуже важливий досвід спілкування з іноземними студентами з кількох країн. Мали змогу суттєво поглибити свої знання з питань колоніалізму й деколонізації, що дуже важливо з точки зору сучасності. Адже українці не лише в давнину боролися з російським імперіалізмом, а й протистоять його проявам і у наш час». Анастасія Власова (ОПП «Політологія», бакалаврат): «Літня школа стала для нас ідеальним поєднанням навчання і відпочинку – ми здобули нові знання та познайомилися із чудовими людьми. Кожен день був сповнений цікавих занять і незабутніх вражень, які залишаться з нами назавжди». Катерина Чорнобай (ОПП «Міжнародні відносини», бакалаврат): «Участь у літній школі подарувала нам незабутній досвід у комунікації та спільній роботі з німецькими та грузинськими студентами. Також цікаві лекції, воркшопи та командні завдання допомогли поглибити знання з деколонізації країн Східної Європи та дізнатись багато нових знань, які стануть дуже доцільними для подальшого навчання!».
Ми продовжуємо співпрацю з німецькими колегами в рамках проєкту «Громадяни досліджують локальну історію пакту Молотова-Ріббентропа у Чернівцях» (керівник проєкту – Жанна Кеберляйн, Німеччина, координатор від ЧНУ – Наталія Нечаєва-Юрійчук). На черзі відкриття виставки й здійснення нових спільних досліджень, які згуртовують українську та німецьку студентську молодь.