
- пʼятниця, 18 квітня 2025 р.
- Кафедра сучасних іноземних мов та перекладу
Упродовж 5-12 квітня 2025 року студенти 2-4 курсів спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича мали унікальну можливість пройти мовне навчання в Kaplan International Languages у Лондоні (Велика Британія).
Ініціаторками та координаторками поїздки виступили Зоя КУДЕЛЬКО, завідувачка кафедри сучасних іноземних мов та перекладу, та доцентка кафедри Валентина БОГАТИРЕЦЬ за підтримки освітнього партнера Atlas. Освіта за кордоном.
Програма мовної школи передбачала інтенсивне навчання з носіями мови відповідно до рівня володіння англійською, глибоке занурення в англомовне середовище (проживання в британських родинах), а також розмаїті екскурсії, які дозволили краще зрозуміти культуру, історію та комунікативні традиції британців.
Приємно зазначити, що більшість наших студентів продемонстрували високий рівень володіння англійською мовою та потрапили до груп просунутого рівня (Advanced і Upper-Intermediate). Спільне навчання з ровесниками з різних куточків світу – Бразилії, Швейцарії, Перу, Франції, ОАЕ, Іспанії, Південної Кореї, Італії, Аргентини та Філіппін –стало унікальною можливістю розвинути крос-культурну комунікацію, впевненість у собі, набути нового досвіду та краще пізнати світ через живе спілкування.
Крім занять, студенти ознайомилися з ключовими пам’ятками Лондона: Біг-Беном, Букінгемським палацом, Трафальгарською площею, Тауером, Вестмінстерським абатством, Оксфорд-стріт, Собором Святого Павла, Британським музеєм, Лондонською національною галереєю тощо. Вони також насолоджувалися прогулянками в Гайд-парку, Кенсінгтонських садах, Парку Святого Джеймса, Грінвіч-парку, та Ріджентс-парку та Королівських ботанічних садах К’ю.
Надзвичайно зворушливою стала поїздка до Оксфорда – міста з найстарішим університетом у Великій Британії. Прогулюючись його старовинними вуличками, студенти відвідали бібліотеку, музей та церкву, ще глибше відчуваючи дух академічної традиції Європи.
Не менш важливим аспектом візиту стала роль студентів як культурних дипломатів. Завдяки відкритому спілкуванню, участі в дискусіях та обміну думками вони репрезентували сучасну Україну, її мову, культуру та цінності, а також доносили до британських сердець біль і надії українського народу.
Високу оцінку академічній підготовці наших студентів дали викладачі школи Kaplan International Languages, які були щиро вражені їхнім рівнем володіння англійською мовою, ерудицією, активністю та щирістю у спілкуванні.
Поїздка до Лондона стала незабутнім досвідом, який сприяв професійному зростанню, особистісному розвитку та розширенню світогляду наших студентів-міжнародників. Ми вдячні всім, хто долучився до організації цієї події, і з нетерпінням чекаємо нових подорожей та можливостей!